Sensei doskonali słuchaczy Szkoły Policji

13 marca 2015 Sensei Marek Jezierski z naszej sekcji poprowadził warsztaty dla słuchaczy słupskiej Szkoły Policji. W zajęciach udział mogli wziąć wszyscy chętni słuchacze. Frekwencja dopisała, a zajęcia oglądało dodatkowo około 100 osób.

Podczas warsztatów sensei Marek Jezierski pokazał wiele technik samoobrony, które mogą być wykorzystane podczas pracy w Policji. W pokazach sztuki walki brali też udział przedstawiciele Słupskiej Sekcji Aikido Łukasz Kołtun - 1 dan i wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych st. asp. Stanisław Figielski.

Zajęcia nie miały tylko pokazowego charakteru. Chętni słuchacze mogli wspólnie z mistrzem trenować poszczególne elementy i techniki aikido. Było to doskonałe uzupełnienie zajęć programowych z taktyki i techniki interwencji, w czasie których młodzi policjanci uczą się, w jaki sposób obezwładnić osobę agresywną i niebezpieczną.

Inicjatorem warsztatów był nadkom. Grzegorz Babieracki oraz członek naszej sekcji, st.asp. Stanisław Figielski, który od 7 lat trenuje aikido i ma stopień 1 kyu. Jest też instruktorem samoobrony zatwierdzonym przez Ministra Sportu i Turystyki.

Więcej zdjęć w galerii.