Relacja z II Międzynarodowego Stażu Aikido z Robertem Zimmermannem

Aikidocy z Polski, Rosji, Ukrainy i Kanady uczestniczyli w drugim międzynarodowym stażu aikido w Słupsku. Seminarium poprowadził jeden z najbardziej uznanych w Ameryce Północnej nauczycieli sensei Robert Zimmermann z Kanady.

W czasie stażu odbywały się zajęcia treningowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Sensei Robert Zimmermann wraz ze swoimi uczniami odwiedził Słupsk po raz drugi. Pierwsza wizytę złożył rok temu. Teraz podobnie jak poprzednio zademonstrował swoje techniki aikido. Kanadyjski nauczyciel jest zachwycony Słupskiem oraz postępami słupszczan w nauce japońskiej sztuki walki.

- Słupsk to piękne miasto, które bardzo mi się podoba - mówi Robert Zimmermann, mistrz aikido. - Poznałem tu świetnych ludzi. Ich zaangażowania w uczenie się aikido jest bardzo duże. Po rocznej przerwie od mojej ostatniej wizyty widzę duży progres.

Międzynarodowe spotkania aikidoków to świetna okazja do wymiany doświadczeń oraz pokazania jak bogate jest w różnego rodzaju techniki aikido. Zdaniem Marka Jezierskiego, głównego szkoleniowca Słupskiej Sekcji Aikido to także doskonała forma integracji i poszerzania horyzontów.

- Przede wszystkim mamy do czynienia z mistrzem wielkiego formatu - mówi Marek Jezierski, mistrz aikido. - Współpraca z nim, a także aikidokami z innych krajów daje możliwość dalszego rozwoju sekcji i każdego z ćwiczących z osobna.

Tegoroczny staż z gośćmi z Kanady zbiegł się z obchodami 25 rocznicy powstania Słupskiej Sekcji Aikido.

W czasie stażu wiceprezydent Słupska Pani Krystyna Danielecka-Wojewódzka wręczyła nagrodę Prezydenta Miasta Słupska III stopnia za zaangażowanie w pracę społeczną na rzecz środowiska sportowego, popularyzowanie aikido w naszym mieście oraz kreowanie właściwych postaw i wzorców wśród najmłodszych mieszkańców Słupska Markowi Jezierskiemu, głównemu szkoleniowcowi SSA.

Zapraszamy do galerii, gdzie można obejrzeć więcej zdjęć ze stażu.