Sekcja

Logo SSA

Stowarzyszenie Rekreacji Ruchowej „Słupska Sekcja Aikido” jest członkiem Polskiej Federacji Aikido. Powstało na bazie Słupskiej Sekcji Aikido, która zaistniała w Słupsku w roku 1990.

W 1990 roku Aleksandra Krzywulska – instruktor SOMA Szczecin w Klubie „Piast” zorganizowała kurs aikido. Po zakończeniu kursu uczestnicy szkolenia powołali do życia Słupską Sekcje Aikido. Od 1991 do 1993 roku Sekcja Aikido działała przy klubie „Gryf” (jako podsekcja judo), a w późniejszych latach jako samodzielna sekcja w klubie „Gryf 3”. Od 2004 roku weszła w skład Stowarzyszenia Rekreacji Ruchowej „Aikido”. W tym pierwszym okresie współpracowała z prekursorem Polskiego Aikido panem Marianem Osińskim ze Szczecina oraz instruktorami SOMA Szczecin. Od 1993 do 1995 roku utrzymywała ścisły kontakt z nauczycielem Ingo Beardii (Niemcy) oraz jego klubem w Stargardzie Szczecińskim. W 1995 roku nawiązała współpracę z sekcją ze Szczecinka oraz Złotowa (M. Wiśniewskim), wstąpiła do Polskiej Federacji Aikido. Od 2007 roku wspiera szkoleniowo Stowarzyszenie Ibuki Dojo z Miastka. Głównym szkoleniowcem SSA jest Marek Jezierski (4 dan).

Obecnie Słupska Sekcja Aikido liczy około 100 osób, prowadzi szkolenie dzieci, młodzieży oraz dorosłych w różnych grupach wiekowych i poziomie zaawansowania technicznego. W ramach swojej działalności statutowej zajmuje się również propagowaniem pozytywnych wzorców prospołecznych organizując obozy letnie dla dzieci i młodzieży oraz liczne pokazy aikido dla placówek oświatowych i społecznych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów PFA (posiadających stopnie mistrzowskie dan) na obiekcie Słupskiego Ośrodka Sportu – Stadionie 650-lecia.