"DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"

Stowarzyszenie Rekreacji Ruchowej Słupska Sekcja Aikido w dniach od 8 października do 19 listopada zaangażowało się w ogólnopolską kampanię „Dzieciństwo bez Przemocy”, organizowaną przez Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę” oraz „Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci”. Jednym z miast, które także przystąpiło do kampanii jest Miasto Słupsk.

Działania w jej trakcie mają na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce oraz promowanie idei uważnego rodzicielstwa. Inauguracja wydarzenia odbyła się 8 października w Sejmie RP, zakończenie akcji odbędzie się 19 listopada br., w dniu w którym przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE.

Przypominamy, iż zgodnie z REGULAMINEM OPŁAT obowiązującym od dnia 01.03.2024r. składki należy wpłacać:

Punkt 6. Opłaty wnosi się na rachunek bankowy SSA do 10 dnia każdego miesiąca (za bieżący miesiąc). - Mało kto stosuje się do tego punktu.

Punkt 13. Osoby zalegające ze składkami dłużej niż dwa miesiące bez indywidualnych uzgodnień z Zarządem SSA będą wyłączane z uczestnictwa w zajęciach lub (po przeprowadzeniu rozmów wyjaśniających) skreślane z listy członków SSA. Ponowne przyjęcie do SSA będzie uwarunkowane uregulowaniem zaległości w opłatach i wniesieniu opłaty wpisowej.

AIKIDO w Polsce na podst. WIKIPEDII

Aikido w Polsce
Od momentu pojawienia się aikido na kontynencie europejskim podjęto kilka prób wprowadzenia tej sztuki walki w Polsce. W 1952 przyjechał do Polski instruktor z Francji w celu rozpowszechnienia tej sztuki walki, jednakże po jego wyjeździe działalność z tym kierunku nie była kontynuowana. Druga próba, z podobnym skutkiem, miała miejsce 10 lat później w Warszawie. Rokiem przełomowym okazał się 1976. 3 stycznia 1976 roku Marian Osiński, zawodnik judo, założył sekcję aikido w Szczecinie przy Ognisku TKKF "ORKAN". Działalność tej sekcji rozpoczęło stały rozwój aikido w Polsce.

AIKIDO w odcinkach wg WIKIPEDII

Broń
Trening z bronią w ramach aikido obejmuje najczęściej ćwiczenia z krótkim kijem jō, drewnianym mieczem bokken i nożem tantō (najczęściej drewniana imitacja). Nauka obejmuje kata z bronią oraz techniki polegające na odebraniu broni lub powstrzymaniu ataku uzbrojonego przeciwnika, co spaja w całość treningi z bronią i bez niej. Celem ćwiczeń z bronią jest lepsza koordynacja ciała, właściwe wyczucie dystansu oraz zrozumienie logiki technik. Część technik (np. z prostym uderzeniem na korpus) wykonuje się zarówno bez broni, jak i z tanto. Wielu nauczycieli ilustruje wyjaśnienia technik aikido za pomocą kata z bokkenem lub jo.

Strony